Гострий зубний біль: що буде, якщо лікувати самому

Чaстo сильний зубний біль викликaє пульпіт – зaпaлeння спoлучнoї ткaнини (пульпи), щo зaпoвнює пoрoжнину зубa. Пульпa мaє бeзліч судин і нeрвів, зaпaльний прoцeс в якиx викликaє гoстрі бoльoві відчуття. Чaстo зуб пoчинaє xвoріти внoчі, людина приймає знеболюючі препарати і чекає до ранку. А вранці біль відпускає і візит до лікаря відкладається. Але при пульпіті знеболюючі засоби не допоможуть вирішити проблему, тому без звернення до стоматолога ніяк не обійтися. 

Чому виникає пульпіт та чим небезпечне самолікування
Навіть крихітна невидима тріщинка або дірочка в зубі – це каріозна порожнина, через яку в пульпу легко проникнути мікробам. У більшості випадків інфекційне запалення викликають стрептококи, стафілококи, що знаходяться в ротовій порожнині людини. Тобто пульпіт є найбільш поширеним ускладненням карієсу. Пульпіт може також виникнути в наслідок травми зуба або при травмуванні пульпи, впливу на неї матеріалів пломби, при пошкодженні зубної коронки тощо.

 

Полоскання відварами трав, прикладання до зуба часнику, прийом знеболюючих засобів не допоможе видалити інфекцію з пульпи. Чим раніше звернутися за допомогою до лікаря, тим кращі будуть шанси уникнути розвитку ускладнень. При відсутності лікування пульпіт призводить до періодонтиту – запального процесу зв'язки, яка фіксує зуб, подальшого поширення інфекції на прилеглі до зуба тканини. Якщо не лікувати запалення, то можна не тільки втратити зуб: інфекція буде розповсюджуватися далі по ротовій порожнині.

Що робити, якщо зуб болить вночі 
Гострий біль, особливо нічний, допоможе зняти знеболюючий препарат, щоб потім мати можливість якомога швидше звернутися до стоматолога. Щоб діагностувати пульпіт, може знадобитися рентген-дослідження зуба. Якщо зуб захворів подінемо або ввечері, ви записалися до стоматолога, але потрібно почекати пару днів, зняти біль допоможуть полоскання настоями шавлії, кори дуба, морською сіллю. Ні в якому разі не можна гріти ниюче місце. Теплі компреси збільшують приплив крові, що посилює біль ще більше. А також сприяють розповсюдженню інфекції при гострому запальному процесі.

Як уникнути пульпіту та каріесу 
Уникнути пульпіту та карієсу досить просто, важливо ретельно дотримуватися гігієни рота – чистити зуби не менше 3-х разів на день, особливо перед сном, користуватися флоссом – зубною ниткою. Оскільки дрібні частинки їжі, що застрягли між зубами, видалити тільки зубною щіткою не завжди виходить. Вони починають гнити і створювати сприятливі умови для розмноження бактерій, які легко проникають в порожнину як вже наявних каріозних зубів, так і в здорові зуби через можливі мікротріщини в них.

Навіть найменшу каріозну порожнину слід відразу ж лікувати і ліквідувати. Тому так важливо проходити огляд у стоматолога саме 2 рази на рік, знімати зубний камінь: карієс розвивається дуже швидко, а відкладення каменю і нальоту на зубах цьому сприяють. Намагайтеся уникати травм зубів: відкривання пляшок зубами, відкушування ниток при шитті, звичка гризти нігті і ручки травмують ваші зуби. А через травми в зуб легко потрапити інфекції і викликати запальний процес.

Автор: Світлана Євсєєва

© Медичний портал Здоров-Інфо 

При використанні матеріалів статіі активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.