МРТ голови – основні покази і протипокази

Мaгнітнo-рeзoнaнснa тoмoгрaфія гoлoвнoгo мoзку зaстoсoвується для діaгнoстувaння структурниx змін, виявлeння зaпaльниx прoцeсів і судинниx пoрушeнь, a тaкoж будь-якиx aнoмaлій  бeз шкідливoгo впливу нa oргaнізм пaцієнтa. Бeзпeкa мeтoду МРТ гoлoвнoгo мoзку oбумoвлeнa ​​тим, що в основі роботи апарату лежить взаємодія магнітного поля з атомами водню молекул води, що містяться в людському організмі. На відміну від рентгенівських променів магнітне поле абсолютно нешкідливе для людини, тому МРТ дослідження мозку можна проводити так часто, як того вимагає той чи інший випадок.

Як працює МРТ головного мозку

МРТ мозку дозволяє вивчати його патофізіологічні і фізико-хімічні процеси, оцінювати функціональні особливості і вимірювати локальну активність. При МРТ мозку комп’ютер вибудовує тривимірне зображення об’єкту сканування, виділяючи при цьому судинну мережу і нервові закінчення, які проходять в проекціях різних відділів головного мозку. Висока інформативність знімків обумовлена ​​ще й тим, що зображення досліджуваного об’єкта можна отримувати з різною товщиною зрізів, що дуже важливо в диференціальної діагностики захворювань. При МРТ мозку і судин (ангіографія) лікар може досліджувати не лише самі судини, але і м’які тканини біля судин, а також визначати локалізацію і оцінювати розміри тромбів, гематом, аневризм і впадіння судин в судини. У деяких випадках постановка діагнозу може бути ускладнена по ряду причин, проте існує методика, яка дозволяє вирішити і цю проблему. МРТ головного мозку або МРТ спинного мозку з контрастом дозволяє отримувати максимально точні дані. Контрастна речовина вводиться внутрішньовенно безпосередньо перед початком сканування і дозволяє поліпшити візуалізацію досліджуваних об’єктів. Якщо необхідно провести дослідження судин головного мозку, то спільно з МРТ проводять доплерографію судин.

Основними показаннями для проведення МРТ голови є:

Якщо у пацієнта часто виникають головний біль, запаморочення, біль або шум у вухах, то в першу чергу необхідно зробити МРТ голови для того щоб встановити причину появи цих розладів. Якщо під час дослідження буде виявлено будь-яке порушення в роботі головного мозку або наявність патології, то лікар відразу ж призначить необхідне лікування. Одним з провідних напрямків МРТ головного мозку в Львові є вивчення функції гіпофіза. Оскільки гіпофіз є центральним органом ендокринної системи, то його нормальна робота дуже важлива, і при будь-яких порушеннях необхідно якомога швидше проводити лікування. Найбільш частим захворюванням гіпофіза є аденоми (доброякісні пухлинні утворення). Для того щоб максимально точно встановити локалізацію аденоми, оцінити її розміри і взаємодію з навколишніми тканинами, лікарі можуть рекомендувати МРТ з контрастним підсиленням. На таку МРТ голови, найкраща ціна у медичному центрі “МРТ-Експерт” серед інших діагностичних центрів буде забезпечена. Вона трохи вища, ніж на звичайну МРТ, але отримані результати будуть більш точними.

Показання

  •     інсульт
  •     гідроцефалія
  •     підвищений або знижений внутрішньочерепний тиск
  •     хвороба Паркінсона
  •     аденома гіпофіза
  •     струс мозку
  •     травматичні ушкодження

Протипоказання до МРТ головного мозку

Як і у будь-якої процедури, для МРТ головного мозку протипоказання також існують. Не можна проводити цю процедуру пацієнтам, в організмі яких встановлені металеві імпланти або протези, а також медичні апарати такі як кардіостимулятори. При вагітності (перший триместр) також не рекомендують проводити МРТ, оскільки вплив магнітного поля на плід ще до кінця не вивчено. Пацієнтам, які страждають на клаустрофобію або на епілепсію, МРТ проводиться під наркозом або із застосуванням седативних препаратів, оскільки під час дослідження необхідно зберігати нерухомість.

Протипоказання

  •     метал в організмі (крім брекетів)
  •     кардіостимулятори
  •     перший триместр вагітності
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.